10 tipov, ako optimalizovať hodnotu nákupného košíka

1.7.2014 0:00:00
By Vicky Antonopoulou Juni 9, 2014

Eshop je zložitý systém, ktorý by si mal v priebehu niekoľkých sekúnd získať záujem a dôveru každého užívateľa. Musí zahŕňa základné funkcie a vlastností, ktoré poskytnú prehľadné užívateľské rozhranie a prepracovaný dizajn.

Bohužiaľ väčšina malých eshopov vyzerá zle a ich používanie je zbyťočne zložité. Napriek tomu, že máte nižšie ceny ako konkurencia, dojem z Vášho eshopu môže odradiť potenciálnych zákazníkov.

Pozrite si 10 tipov, ktoré môžu zvýšiť Vaše konverzie aj reputáciu Vášho eshopu.

1. Zamerajte sa na homepage

Domovská stránka je vstup do Vášho eshopu. Ak nevybudujete dobrý dojem na prvý pohľad, Vaši zákazníci si nebudú prezerať ani ďalšie stránky a odídu.

  • Zobrazujte najnovšie, najlepšie produkty a akcie
  • Nepreháňajte to s množstvom produktov. Udržujte svoju domovskú stránku prehľadnú
  • Pridajte obrázky Vašich výrobkov a používajte menej textu 

2. Vytvorte blog

Ak máte e-shop s oblečením, píšte články o najnovších módnych trendov, novinky o slávnych návrhárov, rady a tipy ako sa obliecť na rôzne príležitosti. Ak predávate mobilné telefóny, píšte články o najnovších modelov známych značiek, novinky zo sveta technológií smartphonov, aplikácií, recenzie atď.

Pravidelným písaním blogu podporíte eshop, zvýšite jeho pozície vo vyhľadávaní a svojim potenciálnym zákazníkom prinesiete množstvo zaujímavých informácií, ktoré ich môžu presvedčiť k nákupu.

3. Doprava a platba

Vaši zákazníci chcú dopredu vedieť dodacie podmienky a platobné metódy. Tieto informácie uveďte na viditeľné miesto. Uvádzajte prehľadné informácie ako štruktúrovaný text, v tabuľkách alebo odrážkach odrážkach.

4. Nákup bez registrácie

Nepodmieňujte nákup vo Vašom eshope registráciou. Výhodou nakupovania online je rýchlosť, práve preto by ste mali pre potencionálnych zákazníkov nákupný proces čo najviac zjednodušiť. Umožnite im nákup bez registrácie.

5. Propagujte svoje produkty

Svoje produkty môžete propagovať aj na vlastnom eshope. Novinky alebo akciové ponuky umiestnite na úvodnú stránku, aby ich zákazník okamžite videl. Vytvárajte akcie a zľavy na zvýšenie svojho predaja. Eshop musí byť živý a dynamický.

6. Popíšte svoje produkty správne

  • Používajte rovnaký štýl textu (font, veľkosť, farba, atď) a formátujte ho
  • Kľúčové slová zvýrazňujte
  • Píšte bez gramatických a štylistických chýb. Texty si dajte skontrolovať.
  • Detailne popíšte produkty, uveďte čo najviac dostupných informácií
  • Popisy podporte kvalitnými obrázkami

7. Nebojte sa recenzií

Recenzie od spokojných zákazníkov vzbudzujú dôveru v ďalších potenciálnych zákazníkoch a môžu ich presvedčiť k nákupu. Niektorí majitelia sa obávajú negatívnych recenzií, tie však netreba mazať. S nespokojným zákazníkov je potrebné vyriešiť vzniknutú situáciu.

Recenzie Vám môžu poskytnúť spätnú väzbu od zákazníkov, preto by ste ich mali vyzývať, aby Vám zanechali komentár. 

8. Používajte kvalitné profesionálne fotky

Zákazníci chcú vidieť čo kupujú, preto by ste im mali ponúknuť čo najlepšie fotky produktov. Fotky si môžete zohnať od Vášho dodávateľa, alebo si ich spraviť sami profesionálnym fotoaparátom, prípadne požiadať fotografa.

Čím viac detailných fotiek produktu máte, tým lepšie.

9. Podobné produkty

Veľmi užitočné sú aj podobné produkty umiestňované pod produktom, ktorý si zákazník práve pozerá. Užívateľ sa môže preklikať k ďalším a ďalším produktom a vybrať si ten najlepší. Eshop neopustí, pretože tam má stále čo robiť.

10. Snažte sa neustále zlepšovať

Každý eshop sa musí neustále zlepšovať a vyvíjať. Najlepším zdrojom nápadom na zlepšenie su práve Vaši zákazníci. Po každom nákupe zákazníka požiadajte, aby ohodnotil Vaše služby a ich kvalitu. Spýtajte ako bol spokojný s nákupom, s dopravou, s cenami v eshope a čo by vylepšil.

Pamätajte si, spokojný zákazník privedie viac zákazníkov! 

Novinky pre eshoperov

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info